1. Mille poolest erinevad niisutavad ja suurema rasvasisaldusega kreemid?
Niisutavad kreemid sisaldavad eelkõige veepõhiseid niisutavaid koostisosi, nagu hüaluroonhape või glütseriin, mis seovad nahas vett ja suurendavad naha niiskussisaldust. Niisutavad kreemid sobivad suurepäraselt näole, sest need imenduvad kiiresti.
Rasvasema koostisega kreemid sisaldavad rohkem õlisid ja rasvu, mis muudavad kreemid paksemaks ja rikkalikumaks. Rasvased kreemid tekitavad naha pinnale niiskuse aurustumist takistava kihi, mis on väga hea eelkõige talvel. Selliseid rikkalikke kreeme kasutatakse sageli pehmendamist vajavatel kuivadel ja karedatel nahapiirkondadel, nagu jalad ja käed.
2. Kas kehakreemi võib kasutada näol?
Näonahk on õhem ja tundlikum kui keha nahk. Näole välja töötatud kreemid on koostiselt kergemad kui kehakreemid ning sisaldavad sageli spetsiaalselt näonahale mõeldud koostisosi. Peale selle on näokreemid sageli välja töötatud teatud nahatüübile. Ihupiimade ja kehakreemide raskem koostis võib tundlikule näonahale tekitada ummistusi ja ebapuhtusi ning põhjustada ärritust.
3. Kas vajan eraldi päeva- ja öökreemi?
Päevakreemid on sageli kerged ja kiiresti imenduvad, mistõttu need sobivad hästi ka meigi alla. Öökreemid on seevastu rikkalikuma koostisega ning sisaldavad rohkem niisutavaid ja toitvaid koostisosi, mis saavad aegamööda öö jooksul nahasse imenduda.
4. Millal vajan vananemisvastast kreemi?
Vananemisvastast kreemi soovitatakse kasutama hakata üldjuhul alates 30. eluaastast, kui naha loomulik kollageeni tootmine ja niiskustasakaal hakkavad nõrgenema. Vananemisvastaste toodete koostisained, nagu retinool ja kollageen, aitavad ennetada vananemise märke ja toetavad naha elastsust.
5. Kuidas leian oma nahatüübile sobiva kreemi?
Oma nahatüübi tundmine aitab valida naha vajadustele vastavad tooted. Nahatüüp võib varieeruda ka sõltuvalt vanusest. Tee mobiiltelefonis Dermosili tasuta nahatüübitest ja saad teada, milliseid tooteid sinu nahk vajab.